Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Javne financije - prof. Šimović

+26
mgujic
Kadosh
WOYFG
dalila
lala
ekonomija2014
smedjooka
0Ana0
Bedak
Javorko
majk29
Clara92
Mrgica
ketek
rory555
Zagi
SARA04
superflaj
bruns
fireblade
leeluu
oompaloompa
CiniMINIS
gabsy
lam.B
mimica
30 posters

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lam.B Fri Sep 19, 2014 7:45 am

gabsy wrote:..pliz jel moze netko napisati pitanja s jucerasnjeg roka..thanx..
pridružujem se molbi......hvala

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by Clara92 Fri Sep 19, 2014 7:54 am

nas na prvom roku koji smo prošli pismeni nije pitao nego je samo upisao ocjenu

Clara92

Posts : 7
Reputation : 0
Join date : 2014-09-03

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by smedjooka Sun Sep 21, 2014 7:34 am

Kolege,može netko napisati pitanja sa drugog roka u devetom? Hvala Smile

smedjooka

Posts : 67
Reputation : 4
Join date : 2014-06-01

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by ekonomija2014 Sun Sep 21, 2014 9:57 pm

Jel zna netko odgovore na sljećea pitanja ? Puno puno bi pomoglo Smile

1) Zašto nema tržišta eksternalija?
2) Kako se u demokratskim društvima donose odluke o upotrebi javnih dobara?
3) Javni izbor i pretpostavke predstavničke ekonomije
4) javni dug i saldo proračuna opće države
5) Ima li HR ograničenja na visinu javnog zaduživanja i koliko ?
6) Višak tereta pri subvenciji za stanovanje ?
7) Primarni saldo
Cool Porezni razredi kod našeg sustava poreza na dohodak

ekonomija2014

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-03

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lam.B Mon Sep 22, 2014 6:05 am

Porezni razredi za porez na dohodak: 0,00 - 2.200,00 kn = 15%, od 2.200,00 - 8.800,00 = 25% i od 8.800,00 kn
(na dalje) stopa poreza iznosi 40% (ali uskoro će se i to mijenjati, ali trenutno je ovo aktualno)

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lala Mon Sep 22, 2014 10:03 am

Jel ima itko slikane rezultate sa 2. roka? bounce bounce

lala

Posts : 21
Reputation : 0
Join date : 2014-09-22

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lam.B Mon Sep 22, 2014 11:08 am

..... a zar ne bi netko bio tako dobar i stavio pitanja koja su bila? Thank you......

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by ekonomija2014 Mon Sep 22, 2014 12:02 pm

1. Vrste javnih prihoda i objasni svaki 2. Sto je flat tax, prednosti & nedostaci 3. Stvaranje trzista u problemu negativnih eksternalija, objasniti i graf 4. Sto je fiskalno izravnanje i objasni vrste 5. Objasni kreditnu metodu i potrosni oblik pdva 6. Kako i zbog cega se drzava zaduzuje

ekonomija2014

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-03

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by gabsy Mon Sep 22, 2014 2:48 pm

ekonomija2014 wrote:1. Vrste javnih prihoda i objasni svaki 2. Sto je flat tax, prednosti & nedostaci 3. Stvaranje trzista u problemu negativnih eksternalija, objasniti i graf 4. Sto je fiskalno izravnanje i objasni vrste 5. Objasni kreditnu metodu i potrosni oblik pdva 6. Kako i zbog cega se drzava zaduzuje

..thanx.. Very Happy
gabsy
gabsy

Posts : 39
Reputation : 2
Join date : 2014-05-30

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lam.B Tue Sep 23, 2014 6:58 am

ekonomija2014............HVALA

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by gabsy Tue Sep 30, 2014 4:26 pm

Pitanja dekanski 2014:

1. KP Nabrojite i objasnite slučajeve alokativne neučinkovitosti tržišta
2. KP Wagnerova načela oprezivanja, nabrojati i objasniti
3. KP Objasnite čisto javno dobro, primjer. Što to javnno dobro čini javnim dobrom?
4. Objasnite i skicirajte preferncije s jednim vrhom i s dva vrha, koje su pretpostavke za preferencije s dva vrha (tako nešto)
5. Nabrojite i objasnite dohotke koji se oporezuju u RH
6. Objasnite primarni saldo
gabsy
gabsy

Posts : 39
Reputation : 2
Join date : 2014-05-30

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by smedjooka Wed Oct 01, 2014 1:09 pm

Ljudi,koji ste prošli,po čemu ste učili ovaj predmet?

smedjooka

Posts : 67
Reputation : 4
Join date : 2014-06-01

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by gabsy Thu Oct 02, 2014 8:38 am

..po meni stvarno nije dovoljno učiti iz skripte..
..definitivno nema jako puno stvari..a i ono što ima je tako ukratko napisano da ne možeš skužiti o čemu se radi..
..ja sam uzela knjigu JF u HR (cijelu)..Rosena do kraja 3. poglavlja..
..obje knjige su jako dobro i lako shvatljivo napisane..da ne kažem čak i interesantne.. Wink
..Rosena se čini da ima jako puno..al zapravo..ima svega 10ak bitnih grafova koji su odlično opisani..
..ja sam uz to kombinirala još jednu skriptu koju je radila jedna kolegica..na temelju ispitnih pitanja..nisam gledala..možda je već ima na trampi..ona sama po sebi nije dovoljna ali je jako dobra kao dodatak uz knjige..
..poslat ću je Javorku..
gabsy
gabsy

Posts : 39
Reputation : 2
Join date : 2014-05-30

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by Javorko Thu Oct 02, 2014 7:03 pm

Vidite, ne samo da ce poslati Very Happy
Poslala je Smile
Draga Gabsy, hvala ti u ime svih Smile

Evo linka:
http://www.mediafire.com/view/k6z8i409qaizccb/Odgovori_na_pitanja_iz_JF_u_HR.docx

Sretno svima, a nasoj gabsy jos jednom puno puno hvala Smile

Javorko

Posts : 694
Reputation : 46
Join date : 2014-05-24
Age : 39

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by dalila Sun Dec 14, 2014 11:11 am

pitanja sa roka 4.12.: javni izbor, osnovni teorem ekonomike blagostanja, piguova potpora(graf i objasni), porezni razredi kod oporezivanja dohotka i kojoj vrsti progresije pripada, kako dolazi do rebalansa proračuna, prednosti i nedostaci domaćeg zaduživanja

ja sam išla na komisijski ispit i dobila sam 4, učila sam iz knjige koja je odlično napisana i vrlo je jednostavna, a ono što nema u knjizi iz skripti.
profesor šimović je stvarno bio korektan i iznenadjujuće dobar

dalila

Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2014-09-05

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by WOYFG Wed Jan 28, 2015 2:46 pm

Pozdrav,jel 5.izdanje(1999) knjige od Rosena "Javne financije" jednako upotrijebljivo kao i 10.izdanje(2010)?

WOYFG

Posts : 14
Reputation : 1
Join date : 2014-06-11

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by Kadosh Thu Mar 12, 2015 2:01 pm

WOYFG wrote:Pozdrav,jel 5.izdanje(1999) knjige od Rosena "Javne financije" jednako upotrijebljivo kao i 10.izdanje(2010)?

Sigurno je.

Kadosh

Posts : 6
Reputation : 0
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by mgujic Fri Apr 03, 2015 7:41 am

Može netko staviti pitanja sa zadnjeg roka?

mgujic

Posts : 10
Reputation : 0
Join date : 2014-06-02

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by fireblade Wed Apr 29, 2015 8:22 am

Pozdrav, meni su još ostale Javne za položit.
A po aktivnosti u ovom topicu, čini se da smo mgujic i ja jedini koji to još nismo riješili. Smile
Ako se netko još sjeća pitanja na roku u travnju, molim vas da ih javite.
Ja ću ići na prvi sljedeći rok.
Hvala

fireblade

Posts : 39
Reputation : 2
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lam.B Wed Apr 29, 2015 10:39 am

fireblade wrote:Pozdrav, meni su još ostale Javne za položit.
A po aktivnosti u ovom topicu, čini se da smo mgujic i ja jedini koji to još nismo riješili. Smile
...a niste, niste jedini...ima nas još, samo kaj nije to jedini ispit koji je ostao....

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by fireblade Wed Apr 29, 2015 1:12 pm

Very Happy sad će nas biti manje strah!

A kaj ti još ostalo?

Misliš možda izaći na rok u svibnju/lipnju?

fireblade

Posts : 39
Reputation : 2
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by lam.B Mon May 04, 2015 6:04 am

fireblade wrote:Very Happy sad će nas biti manje strah!

A kaj ti još ostalo?

Misliš možda izaći na rok u svibnju/lipnju?

ajooooj.....brojka uopće nije za javnost, jer je jednostavno prevelik broj Embarassed .....a javne sam već par puta krenula spremati ali se uvijek nešto ispriječi (jer radim i imam obitelj pa svako traži svoje).....nije jednostavno nakon godina i godina pauziranja krenuti s učenjem i sve uskladiti Rolling Eyes (kad bi bar rokovi bili svaki mjesec....)

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by Mrgica Sun May 10, 2015 6:50 pm

lam.B wrote:
fireblade wrote:Very Happy sad će nas biti manje strah!

A kaj ti još ostalo?

Misliš možda izaći na rok u svibnju/lipnju?

ajooooj.....brojka uopće nije za javnost, jer je jednostavno prevelik broj Embarassed .....a javne sam već par puta krenula spremati ali se uvijek nešto ispriječi (jer radim i imam obitelj pa svako traži svoje).....nije jednostavno nakon godina i godina pauziranja krenuti s učenjem i sve uskladiti Rolling Eyes (kad bi bar rokovi bili svaki mjesec....)

Mrgica

Posts : 9
Reputation : 0
Join date : 2014-07-02

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by Mrgica Fri May 22, 2015 5:21 pm

Mrgica wrote:
lam.B wrote:
fireblade wrote:Very Happy sad će nas biti manje strah!
Da te utješim, ja sam upisala u 10. mjesecu 11 ispita. Javne se nadam položiti u ponedjeljak preko kolokvija. Prof.Šimović je jako korektan i ne pita ništa kaj nije predaval. Situacija ista ko i tvoja, s time da putujem do Zg. Nemoj NEMA PREDAJE.,Meni je ostalo još 6 ispita i diplomski.
A kaj ti još ostalo?

Misliš možda izaći na rok u svibnju/lipnju?

ajooooj.....brojka uopće nije za javnost, jer je jednostavno prevelik broj Embarassed .....a javne sam već par puta krenula spremati ali se uvijek nešto ispriječi (jer radim i imam obitelj pa svako traži svoje).....nije jednostavno nakon godina i godina pauziranja krenuti s učenjem i sve uskladiti Rolling Eyes (kad bi bar rokovi bili svaki mjesec....)

Mrgica

Posts : 9
Reputation : 0
Join date : 2014-07-02

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by fireblade Mon Jun 15, 2015 7:05 pm

Bok ekipa,

Jel bio netko na roku iz Javnih 12.06.? Molila bi da napišete pitanja ako je netko bio.

fireblade

Posts : 39
Reputation : 2
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

financije - Javne financije - prof. Šimović - Page 3 Empty Re: Javne financije - prof. Šimović

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum