Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

treći uzastopni upis

+11
IGY
Jane00
magla
diplomac
Apsolvent
SpongeBob
Fremde
EFZG_Anavi
FlashThompson
Alizeja
schwarzmetaller
15 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Mon Sep 15, 2014 10:32 am

FlashThompson wrote:Ima li netko ideju što se dogodi ako osoba skupi npr. 34 bodova u 2 godine? Gubi li i dalje pravo na studiranje ili joj izađu u susret na faksu zbog samo tog jednog boda?

Poznajem osobu koja je u takvoj situaciji pa me zanima.

Ovako, ne znam točno za ovaj slučaj, ali čisto da ti dočaram koliko naš faks brine za nas i kako smo mi njima samo jedan broj. Kolegici je falio 1 (jedan) bod za uvijet sa 3 na 4 godinu pa je išla od voditelja referade preko nositelja katedri sve do prodekana i rekli su joj "za sve su jednaka pravila kolegice, ako napravimo iznimku za vas morat cemo svima" tako da poučen tim primjerom bojim se da ti ne sluti na dobro.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Mon Sep 15, 2014 10:39 am

magla wrote:Pitanje ovdje da ne otvaram novi topic. Ove godine sam upisao drugu godinu i skupio samo 24 boda. Jel' mogu upisat pad druge godine iako nemam 35 u zadnje dvije godine il' gubim pravo studiranja? (prosle god. polozio samo 6 bodova) Dakle zanima me kakva je praksa za one koji prvi put upisuju pad ako netko zna


1, 2, 3 ili 4 pad, njima ti je svejedno. Prvu stvar koju moras zadovoljiti je uvijet za upis u slijedecu godini, a ako to ne ostvaris onda moras 35 ECTS-a u dvije akademske da ne izgubis prava. Ja konkretno sam ponavljao treću godinu 3 puta, ali ih to nije diralo jer sam uvijek imao 35 ECTS-a u zadnje 2 akademske.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by magla Mon Sep 15, 2014 1:12 pm

Oh well, teta u referadi je rekla drukcije. Bio sad i pitao, na to je odgovorila cak sokirano u stilu zasto ne bih mogao ako sam prvi put upisao drugu ove godine. Nakon par podpitanja zakljucio sam da to vazi za one koji upisuju pad drugi put. Cak sam je 3 puta pitao jel' sigurna.. Pitanje je sad koliko je teta pouzdan izvor informacija

magla

Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2014-07-18

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Mon Sep 15, 2014 1:26 pm

SpongeBob wrote:
FlashThompson wrote:Ima li netko ideju što se dogodi ako osoba skupi npr. 34 bodova u 2 godine? Gubi li i dalje pravo na studiranje ili joj izađu u susret na faksu zbog samo tog jednog boda?

Poznajem osobu koja je u takvoj situaciji pa me zanima.

Ovako, ne znam točno za ovaj slučaj, ali čisto da ti dočaram koliko naš faks brine za nas i kako smo mi njima samo jedan broj. Kolegici je falio 1 (jedan) bod za uvijet sa 3 na 4 godinu pa je išla od voditelja referade preko nositelja katedri sve do prodekana i rekli su joj "za sve su jednaka pravila kolegice, ako napravimo iznimku za vas morat cemo svima" tako da poučen tim primjerom bojim se da ti ne sluti na dobro.

Da, čuo sam za takve slučajeve, ali opet... jedno je studiranje godinu dana dulje, a jedno je potpuni gubitak prava i naknadno izbacivanje s faksa, pogotovo na višim godinama... Možda sam naivan (a i žao mi je te djevojke), ali nekako se nadam da bi joj progledali kroz prste. Neutral
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Tue Sep 16, 2014 7:31 am

magla wrote:Oh well, teta u referadi je rekla drukcije. Bio sad i pitao, na to je odgovorila cak sokirano u stilu zasto ne bih mogao ako sam prvi put upisao drugu ove godine. Nakon par podpitanja zakljucio sam da to vazi za one koji upisuju pad drugi put. Cak sam je 3 puta pitao jel' sigurna.. Pitanje je sad koliko je teta pouzdan izvor informacija
Super, samo jos jedan od primjera kako ne postoji pravilo i da za sve, ali bas SVE stvari treba ic pravac referada.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Jane00 Thu Sep 18, 2014 12:52 pm

Bok ljudi!

Naime, imam pitanje ukoliko je možda netko sigurno upoznat jer je u istoj situaciji. Naime, prošle godine sam prebačena na izvanredne jer nisam imala uvjet za upis 2. godine nakon što sam 2 puta pala 1. I sad, do sad sam skupila 54 ECTS-a sve skupa (u godini dana otkako sam izvanredni student) što bi trebalo biti dosta za konačni upis čiste druge na izvanrednom studiju. Caka je u tome što mi studomat ne da upis jer piše da nisam skupila 35 ects-a u zadnje dvije godine. Sutra idem do referade to rasčistiti pa da znam. No evo, pišem u nadi da će mi netko već sada dati pozitivan odgovor. Imam par poznanika koji su bili u sličnoj situaciji i normalno su se upisali čak i bez uvjeta za višu, pogotovo jer je izvanredni studij u pitanju - no mene i dalje buni studomat :S

Help!


Jane00

Posts : 4
Reputation : 1
Join date : 2014-09-11

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Thu Sep 18, 2014 2:47 pm

Ako imaš uvjet za višu, nije bitno imaš li 35 u zadnje dvije. Ja sam tako treću upisao prvi put sa nekih 33, isto mi studomat nije dao.

Predaj papire na info pult i vozi.

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by IGY Fri Sep 19, 2014 1:41 pm

Jane00...jesi mozda bila u referadi i saznala sto?buduci da sam u istoj situaciji,imam dovoljno za upis 4te,ali ne i 35 ECTS-a u dvije uzastopne godine,a studomat mi takodjer ne nudi mogucnost upisa!!

IGY

Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2014-09-19

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Sun Sep 21, 2014 10:45 pm

IGY wrote:Jane00...jesi mozda bila u referadi i saznala sto?buduci da sam u istoj situaciji,imam dovoljno za upis 4te,ali ne i 35 ECTS-a u dvije uzastopne godine,a studomat mi takodjer ne nudi mogucnost upisa!!
Nemas brige, upisujes normalno 4 godinu. Ovo sa studomatom ce oni rijesit. U indeks samo stavi papiric sa izbornim kolegijima koje zelis upisat i oni ceti samo upisat u indeks one na koje si upao/la, ali napisi tipa 5 ili 6 za jedan i drugi semestar ako je kvota slucajno popunjena da ne zavrsis na nekakvom izbornom koji ne zelis. Inace, ja sam bio prosle godine u istoj situaciji pa iz iskustva govorim.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by IGY Mon Sep 22, 2014 4:13 pm

hvala puno na informacijama!!!sad mi je puno lakse!!!! jesi morao pisati molbu za nastavak studiranja?

IGY

Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2014-09-19

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Tue Sep 23, 2014 8:12 am

IGY wrote:hvala puno na informacijama!!!sad mi je puno lakse!!!! jesi morao pisati molbu za nastavak studiranja?
Ma nikakva molba, normalan upis 4 godine. U referadi ili na info pultu samo reci u kojoj si situaciji i predaj normalno sav upisni materijal.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by lotalotalota Tue Sep 23, 2014 10:18 am

diplomac wrote:Ako imaš uvjet za višu godinu, onda ti se ne gleda imaš li 35 ECTS bodova (upisuješ godinu za koju imaš uvjet, jedino ne znam upisuješ li je redovno ili izvanredno).
Ako nemaš ni uvjet ni 35 bodova, onda prelaziš na izvanredne s molbom, a ako si već izvanredni, onda možeš na stručni studij, isto s molbom.

Ako sam redovan student i sada nemam ni uvjet n 35 bodova, jel me bacaju na strucni redovni ili bas moram strucni vanredno? confused

lotalotalota

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-23

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by lotalotalota Tue Sep 23, 2014 10:35 am

Pozdrav, ekipa!
Ovakva je situacija:
Prošle godine upisao sam prvi put drugu godinu ( kao redovni student), ali nemam sad uvjet za treću i nemam u zadnje dvije akademske godine ostvareno 35 ects-a. Zanima me, ako netko zna, jel pisem onda molbu za redovni strucni da me prebace ili me bacaju na vanredni stručni? ili postoji cak mogucnost izvanrednog sveucilisnog? ako netko zna, zovem referadu,ali tesko je njih dobit. Hvala! Smile

lotalotalota

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-23

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Tue Sep 23, 2014 11:36 am

lotalotalota wrote:Pozdrav, ekipa!
Ovakva je situacija:
Prošle godine upisao sam prvi put drugu godinu ( kao redovni student), ali nemam sad uvjet za treću i nemam u zadnje dvije akademske godine ostvareno 35 ects-a. Zanima me, ako netko zna, jel pisem onda molbu za redovni strucni da me prebace ili me bacaju na vanredni stručni? ili postoji cak mogucnost izvanrednog sveucilisnog? ako netko zna, zovem referadu,ali tesko je njih dobit. Hvala! Smile
Zovi sobu br. 6, njih ces lakse dobit. Sto se tice ovog tvog slucaja, mislim da imas pravo otic na izvanredni sveucilisni studij. Ne hvataj me za rijec, ali mislim da redovni nakon sto izgube prava redovnog studenta imaju jos priliku prebacit se na izvanredni studij.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by mateja1404 Tue Sep 23, 2014 6:31 pm

Znam da je nevezano uz temu ali dali itko zna dal se moze nakon pada 8. Puta na ispitu predat molba i prebacit na strucni. Sutra idem do referade ali ako netko zna otprilike da se psihicki pripremim na odgovor nase dobre tete u referadi.??

mateja1404

Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2014-08-21

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by bubamara Wed Sep 24, 2014 11:05 am

Bok!
Jel netko zna koliko bodova treba imati za upis četvrte godine?

bubamara

Posts : 9
Reputation : 0
Join date : 2014-07-30

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Wed Sep 24, 2014 12:11 pm

Uvjet za upis je uvijek zbroj svih godina prije -15.

Znači za drugu moraš imati 45, za treću 105, za četvrtu 165.

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by rajkec Tue Sep 30, 2014 12:21 pm

Pitanje, prošle godine sam upisao produljenje 4.te, i sad me automatski bacaju na izvanredni, da li plaćam po preostalam bodu 120kn ili 7200 pošto ću sad biti izvanredan student?

rajkec

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-16

Back to top Go down

treći uzastopni upis - Page 2 Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum