Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Međunarodna- Jurčić

+23
keti2810
izvanredna
thinci
zrinka207
dora21
tajana25
bananko222
catwoman07
zadnji vlak!
diplomac
Alizeja
sunch4ny
Black Queen
balea
leeluu
iva369
duwp2
Petraa
Marija90
Bucho Gonzalez
Javorko
ekonomistica
Ljenivac
27 posters

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by thinci Thu Jun 11, 2015 6:53 am

Sretno! Smile Drzim fige!!!!

thinci

Posts : 16
Reputation : 1
Join date : 2014-06-16

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Thu Jun 11, 2015 7:10 am

napisem opsirniji post kada dodjem kuci, ispit sam dala nakon teske muke i to.iz 9 puta ali kada sam sjela i naucila posteno iz ispita se moze dobiti solidna ocjena,i to visoka , mogu reci da je u 4 mj moj ispit bio najbolje napisan a svaka cast asistentu Josicu i prof Jurcicu te prof Franc i.Bilas,da je takvih asistenata i profesora vise studiranje bi bilo sto.puta ugidnije iako.nikad nisam imala problema

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by thinci Thu Jun 11, 2015 7:52 am

Bravo i svaka cast!!! Smile Smile Smile

thinci

Posts : 16
Reputation : 1
Join date : 2014-06-16

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Thu Jun 11, 2015 6:18 pm

Evo ovako, sa ovim kolegijem sam se namučila s tim više što sam ga odslušala prije 10 godina ( umjesto da sam se ponovno sjela na predavanje i seminare, olakšala bi sebi izlazak na ispit).
Svaka čast asistentu/prof H.Jošiću ( stvarno je dostupan na konzultacijama, a bome i putem e-maila te odgovara u rekordno brzom roku i na dane na koje ne računaš ( tipa: vikend,subota i nedjelja.bilo koje doba dana, ujutro, popodne navečer i stvarno je asistent koji si maksimalno daje truda i kojeg stvarno ako ti nešto nije jasno , možeš ''gnjaviti'' na konzultacijama i nikada te neće odbiti.
Bila sam lani na roku u 6 mjesecu 2015, 05.06.2015. Pitanja su navedena.
A ove godine bila sam na roku u 4 mjesecu.
Pitanja su bila: J -krivulja, definicija deviznog tečaja, direktno i indirektno notiranje, te nešto vezano ako je povećan uvoz opreme iz Sad-a u Francusku, te formiranje deviznog tečaja, grafički objasniti, Teorem o izjednačavanju cijena -H-O-S teorem i na što upućuje kritike Leontijevog paradoksa, utjecaj transportnih troškova u međunarodnoj razmjeni i zadatak sličan ovaj sa uvođenje carina na roku 19, 02.-i mislim da je to zadatak za 5, ali nisam 100% sigurna.
Osobno , imala sam 6 pitalica i 70 bodova.
Solidnu ocjenu stvarno nije problem dobiti, dosta je da prođete tzv.abc pitanja, pitanja za vježbu V1091 kolokvij, Hrvojeva predavanja i seminara, te knjigu koji imaju visoke izlaske.
Pitalica se iskreno više ne sjećam, bila je vezana za HOS teorem, Leontijev paradoks,Teoriju životnog ciklusa proizvoda, za transportne troškove nešto,nešto vezano za upravljanje HNB, i vezano za zlatno devizni standard.
Prošle godine na roku u 4 mjesecu, imala su ova pitanja koliko se sjećam: Teorija životnog ciklusa proizvoda, Nove teorije vt-a objasni , H-O teorem .
Ispit je moguće stvarno spremiti u 3-4 tjedna ali cjelodnevnog rada, ako ne radite. AKo radite, treba Vam malo duže vremena.
Kada sam sjela,naučila i pošteno zagrijala, prošla sam bez problema,a ne one ''turističke izlaske''.
Također svake pohvale asistentici Franc,prof. Jurčiću i prof. Bilas.
Nikada od njih sa strane konzultacija nisam bila odbijena, uredno su me primili i stvarno bili ok i korektni.


Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by izvanredna Sat Jun 20, 2015 10:38 am

@alizeja hvala puno na iscrpnom odgovoru! meni je to ispit razlike, još nijednom nisam izašla jer me užasno strah jer ne znam ni otkud počet, al evo kad čitam tvoj post nekako sam se ohrabrila Smile
počinjem sa učenjem onda u 7mj, do 9 ću valda neš skužit ;-)

izvanredna

Posts : 36
Reputation : 3
Join date : 2014-09-12

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Sat Jun 20, 2015 12:04 pm

Ajde bez straha na međunarodnu, stigneš do 9 mjeseca sve naučiti i za 5 , ako radiš svaki dan po malo.

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by diplomac Tue Sep 08, 2015 12:42 pm

Na današnjem roku (grupa A):
1. Zadatak s carinom: carina 20% - promjene u maloj zemlji
2. H-O teorem o vanjskoj trgovini
3. Swanov dijagram
4. Izvođenje krivulje eksterne ravnoteže kada cijena naraste
Ne sjećam se petog zadatka.

diplomac

Posts : 88
Reputation : 4
Join date : 2014-06-10

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Tue Sep 08, 2015 2:48 pm

Ovo su ok pitanja.

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by keti2810 Wed Sep 09, 2015 11:05 am

Ima li netko tko je danas bio na komisiji, kao je prošlo?

keti2810

Posts : 5
Reputation : 0
Join date : 2015-06-12

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by izvanredna Sun Sep 13, 2015 4:09 pm

Alizeja wrote:Ajde bez straha na međunarodnu, stigneš do 9 mjeseca sve naučiti i za 5 , ako radiš svaki dan po malo.

samo da javim da sam položila ME Smile Turbo sam hepi bounce bounce cheers cheers

Ja sam isto bila A grupa, bilo je još čini mi se pitanje za devizno tržište i nacrtati graf što se dešava sa tečajem ako kuna aprecira..tako nešto

izvanredna

Posts : 36
Reputation : 3
Join date : 2014-09-12

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Sun Sep 13, 2015 5:31 pm

izvanredna wrote:
Alizeja wrote:Ajde bez straha na međunarodnu, stigneš do 9 mjeseca sve naučiti i za 5 , ako radiš svaki dan po malo.

samo da javim da sam položila ME Smile Turbo sam hepi  bounce  bounce  cheers  cheers

Ja sam isto bila A grupa, bilo je još čini mi se pitanje za devizno tržište i nacrtati graf što se dešava sa tečajem ako kuna aprecira..tako nešto

Je l pala visoka ocjena, ili sredina, je l tako da nije ništa strašno? Da se da naučiti? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by izvanredna Sun Sep 13, 2015 5:55 pm

Alizeja wrote:
izvanredna wrote:
Alizeja wrote:Ajde bez straha na međunarodnu, stigneš do 9 mjeseca sve naučiti i za 5 , ako radiš svaki dan po malo.

samo da javim da sam položila ME Smile Turbo sam hepi  bounce  bounce  cheers  cheers

Ja sam isto bila A grupa, bilo je još čini mi se pitanje za devizno tržište i nacrtati graf što se dešava sa tečajem ako kuna aprecira..tako nešto

Je l pala visoka ocjena, ili sredina, je l tako da nije ništa strašno? Da se da naučiti? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Prolaz ko kuća:) al obzirom da još brdo toga učim za ovaj rok, stvarno sam zadovoljna.

Tako je, da se naučiti Smile Tnx za moralnu podršku queen

izvanredna

Posts : 36
Reputation : 3
Join date : 2014-09-12

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Sun Sep 13, 2015 6:15 pm

izvanredna wrote:
Alizeja wrote:
izvanredna wrote:
Alizeja wrote:Ajde bez straha na međunarodnu, stigneš do 9 mjeseca sve naučiti i za 5 , ako radiš svaki dan po malo.

samo da javim da sam položila ME Smile Turbo sam hepi  bounce  bounce  cheers  cheers

Ja sam isto bila A grupa, bilo je još čini mi se pitanje za devizno tržište i nacrtati graf što se dešava sa tečajem ako kuna aprecira..tako nešto

Je l pala visoka ocjena, ili sredina, je l tako da nije ništa strašno? Da se da naučiti? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Prolaz ko kuća:) al obzirom da još brdo toga učim za ovaj rok, stvarno sam zadovoljna.

Tako je, da se naučiti Smile Tnx za moralnu podršku queen

Super, bitno da je riješeno.

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by keti2810 Thu Sep 17, 2015 11:36 am

Da li netko zna u koliko sati je u subotu ispit? Nisam iz Zg-a, pa mi je nezgodno otić provjeriti...nadala sam se da će staviti na web, međutim koliko vidim samo su objavili da je usmeni 22.9. za one koji idu na komisiju...

keti2810

Posts : 5
Reputation : 0
Join date : 2015-06-12

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by majk29 Thu Sep 17, 2015 8:54 pm

u 9 u dv 24

majk29

Posts : 8
Reputation : 0
Join date : 2014-06-20

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by sunch4ny Wed Feb 10, 2016 2:43 pm

Kolege ljubazno vas molim ako netko ima link na ABC pitalice ili kod sebe da mi ih posalje na ziben77@msn.com

Hvala punooo

sunch4ny

Posts : 62
Reputation : 0
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Wed Feb 10, 2016 3:05 pm

http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=6217

Ovo ti je link na tzv.ABC pitanja, a pitalice-predavanja,seminari i knjiga.
Zove ti se: http://web.efzg.hr/dok/med/hjosic/Pitanja%20ME%20v1091.pdf


Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by sunch4ny Wed Feb 10, 2016 4:15 pm

Kuzimmm Smile)) zbrkalo mi se malo jaoooo to je to.. hvala punoo ja sam mislio kao na pitalice one kvalifikacijske znam da ih je prije biko u obliku skripte. UGL hvala na uvijek brzom odgovoru

sunch4ny

Posts : 62
Reputation : 0
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by sunch4ny Wed Feb 10, 2016 7:34 pm

JOŠ JEDNO blitz pitanje Smile

skinuo sam vježbe od mislava s riješenjima na nekom portalu mislim referada ono kaj me buni kod nekih zadataka koji su riješeni , piše : to ne trebamo znat Razmjerno rastući prinosi no zadatak je ipak riješen ima li netko ideju kaj bi to trebalo značit. thnx

sunch4ny

Posts : 62
Reputation : 0
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Wed Feb 10, 2016 9:58 pm

Nauci sve osim par pitanja u a dijelu vezane za krivulju rec potraznje, opadajuci, konstantni i rastuci.prinosi, kada skuzis grafove znat ces prakticki odgovore na pitalice i na seminarima iza imas pitalice gdje mozes provjeriti svoje znanje i jedna greska je u tim pitalicama za seminare , ne znam koji je tocni.slajd, nije kravisova teorija nego linderova teorija, razlika izmedu primarnih i industrijskih proizvoda, dovoljna su ti hrvojeva predavanja, seminari, prezentacije i pitanja

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by sunch4ny Fri Feb 19, 2016 12:19 pm

Kolege pomočč , danas sam položio ispit kod josica, rezultati su stigli ali pise u ocjenama moje ime i 2K , prvo sam gledao kaj to znaci ali posto sam.vidio da ima i 1k zakljucio sam da to znaci komisija e sad meni je 4 izlazak i mislio sam da je komisija ukinuta mislim pojma nemam kaj da radim ? Dal idem.na komisiju ili normalan upis ocjene dali da opet učim. ? Plz help ..

sunch4ny

Posts : 62
Reputation : 0
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Fri Feb 19, 2016 12:30 pm

sunch4ny wrote:Kolege pomočč , danas sam položio ispit kod josica, rezultati su stigli ali pise u ocjenama moje ime i 2K , prvo sam gledao kaj to znaci ali posto sam.vidio da ima i 1k zakljucio sam da to znaci komisija e sad meni je 4 izlazak i mislio sam da je komisija ukinuta mislim pojma nemam kaj da radim ? Dal idem.na komisiju ili normalan upis ocjene dali da opet učim. ? Plz help ..

Za stare studente nema komisije , nego normalan izlazak, ako ti je 4 puta, onda je 4 puta, ako nije neki veći izlazak.
Najbolje odi na konz ili pitaj putem e-maila.

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by sunch4ny Fri Feb 19, 2016 12:56 pm

Ok hvala kao i inače na superbrzom odgovoru Smile jos jedno pitanje he dali se trebam pripremat za usmeni ako znades ili je samo upis ocjene. Hvala

sunch4ny

Posts : 62
Reputation : 0
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Alizeja Fri Feb 19, 2016 1:17 pm

sunch4ny wrote:Ok hvala kao i inače na superbrzom odgovoru Smile jos jedno pitanje he dali se trebam pripremat za usmeni ako znades ili je samo upis ocjene. Hvala

Do sada je bio upis ocjene,nekada su znali pitati da li hoćeš odgovarati za veću ocjenu. Za sada koliko nisu, osim ako je netko bio na granici. Very Happy Very Happy

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by joker0 Fri Feb 19, 2016 4:54 pm

može pitanja?

joker0

Posts : 5
Reputation : 0
Join date : 2014-11-12

Back to top Go down

Međunarodna- Jurčić - Page 5 Empty Re: Međunarodna- Jurčić

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum