Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nastavak prekinutog studija

3 posters

Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Nastavak prekinutog studija

Post by schwarzmetaller Sun Aug 31, 2014 10:24 pm

Kako u praksi izgleda nastavak prekinutog studija? Postoji li mogućnost da fakultet odbije molbu? Može li se to izvesti nekoliko godina nakon prestanka studiranja?

Iz pravilnika:


Nastavak prekinutog studija
Članak 41.

(1)
Student koji je imao status redovnog studenta pa mu je taj status prestao zbog propuštanja upisa u iduću akademsku godinu ima pravo nastaviti studij u statusu izvanrednog studenta, prema važećem izvedbenom planu nastave i pod uvj etima propisanim odlukom Fakultetskog vijeća.
(2)
Studij se nastavlja na temelju Rješenja o nastavku prekinutog studija.
(3)
Zahtjevu za nastavak studija prilaže se indeks.
(4)
Svi zahtjevi za nastavak prekinutog studija podnose se do isteka roka za upis.
(5)
Rješenjem o nastavku prekinutog studija navode se priznati ispiti s ocjenama, te dopunski i razlikovni ispiti sukladno nastavnom planu i programu kojeg student upisuje.
(6)
Dopunski i razlikovni ispiti iz rješenja o nastavku studija jesu uvjet za upis u višu godinu studija.

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Re: Nastavak prekinutog studija

Post by lam.B Mon Sep 01, 2014 8:41 pm

ja se nekih 10-ak godine nisam pojavljivala na faksu, odnosno niti sam polagala ispite niti sam regulirala status u smislu da sam tražila produljnje - jednostavno me nije bilo (privatni razlozi). Najbolje je što se toga tiče obratiti se voditelju referade, obavezno, jer je meni na kraju ispalo da trebam predati rozu kovertu s indeksom i uplatnicom na 2.750,00 kn. Ovako možeš ovdje razglabati u nedogled, ali prvi korak neka bude mail voditelju referade a onda i osobno otići do njega jer preko maila teško možeš objasniti situaciju....(sa svim zavrzlamama koje čovjeka zadese). Čovjek je super, normalan, normalno razgovara...nema nikakvih neugodnosti....javiti mu se čim prije da ne prođu upisi....sretno

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Re: Nastavak prekinutog studija

Post by schwarzmetaller Mon Sep 01, 2014 8:50 pm

U međuvremenu si ponovo dobila status studenta?

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Re: Nastavak prekinutog studija

Post by lam.B Tue Sep 02, 2014 3:51 pm

DA. Izvanredni i prastari apsolvent (dodiplomski), ali ipak student s pravom polaganja ispita.
Velim ti - najbolje kontaktirati voditelja referade. Ja sam pročitala valjda cijeli stari forum i svakakvih je tu situacija, svako od nas (skoro) ima možda nešto specifično a to se sve najbolje riješi kod voditelja referade, i gospođa Jasna Trinajstić je uključena u to i oboje su normali i dragi ljudi....čim prije njih kontaktirati i bit će najbrže rješeno. Jedino eto treba žrtvovati koji slobodni dan i dan godišnjeg (ako si zaposlen)....ali riješi se

lam.B

Posts : 100
Reputation : 2
Join date : 2014-05-29

Back to top Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Re: Nastavak prekinutog studija

Post by Javorko Tue Sep 02, 2014 5:01 pm

lam.B wrote: i gospođa Jasna Trinajstić

Jasmina Cool Wink

Javorko

Posts : 694
Reputation : 46
Join date : 2014-05-24
Age : 39

Back to top Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Re: Nastavak prekinutog studija

Post by schwarzmetaller Tue Sep 02, 2014 6:34 pm

Navratio sam danas i butra kaže da, može, nema problema osim toga da tko zna kako će pravila izgledati kad se budem vraćao. Molbe za nastavak studija čita i odobrava malo više rangirana ekipa tih ćata tamo tako da dosta ovisi i o tomu.

Uglavnom, lutrija.

Hvala na odgovorima.

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

Nastavak prekinutog studija Empty Re: Nastavak prekinutog studija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum