Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upis u višu godinu

+66
brrx
heisenberg17
Butters
Studenti
katarina1710
janakre
Karlo11
FND
lucija cizmic
iva369
Mario95
SCDP
niksa
Stea7
butterfly93
lel
nina05
maroka11
Refzg
tonk94
asdassad
enter
univerzalno
ivy_k
poslovnjak
Ekonomist01
slovojed
loma_lee
EFZG_Anavi
artaxerks
ephroxia
Playboyica
fliflaflu
sanja13
run4
aana
Stella.la
Acidizer
SpongeBob
zygs
poki 20
Danihatsune
mikimaus
Gospodična
ibra99
Delilah1
vacko147
Lela0
zeke87
GreenBay
indija
dani21
rajkec
pennylane
croa
balea
schwarzmetaller
Alizeja
Fremde
brosloth
Ljenivac
diplomac
sreća04
FlashThompson
rory555
bec
70 posters

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by diplomac Mon Sep 15, 2014 8:16 pm

enter wrote:sad me zanima da li ću moći sad upisati čistu treću godinu ako ostvarim 105 ects-a  pošto je 105 ects-a uvjet za upis 3..

Pitala si i odmah odgovorila.

diplomac

Posts : 88
Reputation : 4
Join date : 2014-06-10

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by rajkec Tue Sep 16, 2014 3:25 pm

Prošle godine sam produžio 4.tu. Ostalo mi je još par ispita. Dao sam 12 ects-a.

Pitanje 1. - Da li plaćam školarinu po bodu koji mi je ostao ili punu školarinu?

Pitanje 2. - Da li me automatski prebacuju na izvanredni ili treba pisati neku molbu?

rajkec

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-16

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by dani21 Wed Sep 17, 2014 1:42 pm

Ljudi imam pitanje i nadam se da ce mi netko znati dati pravi odgovor Smile
Prije dvije godine sam upisala 1.godinu, a nakon toga parcijalu druge. Nisam upisala tada makro i gh. Sada namjeravam prenijeti statistiku i matematiku iz prve te poslovne financije iz druge. Ostalo sam rijesila i imam trenutno 82 ectsa. Zanima me da li mogu upisati neke predmete iz trece i ako da da li moram izborne sada upisati ili sto? Hvala unaprijed na pomoci

dani21

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-09-17

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by ivy_k Wed Sep 17, 2014 4:49 pm

Jel je objavljena satnica?

ivy_k

Posts : 42
Reputation : 1
Join date : 2014-06-06

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Wed Sep 17, 2014 10:37 pm

enter wrote:hej Smile imam jedno pitanje...
upisala sam pretprošle godine prvi put prvu godinu, prošle sam parcijalu druge... sad me zanima da li ću moći sad upisati čistu treću godinu ako ostvarim 105 ects-a  pošto je 105 ects-a uvjet za upis 3..
unaprijed hvala i veselim se potvrdnom odgovoru Smile

to i mene zanima dosta ljudi na slično pitanje odgovara sa DA al meni to baš nije logično.. na taj način bi preskočila 2. godinu (s prve, na treću godinu - pošto si ponavljala prvu) i sad ti je vjerojatno ostao jedan predmet iz druge godine za upisat u zimskom semestru (jel tako?), a ti pitaš dali zbog tog uvjeta 105 ects možeš upisat čistu treću i na taj način misliš upisati 30 ectsa sa treće + ovaj predmet što ti je ostao sa druge (jel tako?) i to bi bilo 36 ectsa obveze u semestru što mislim da nije dozvoljeno... da zaključim jednom ako si parcijala ja mislim da se ta godina zaostatka ne može vratiti i mi parcijale moramo godinu dana dulje studirati nego ovi u roku daj bože da sam u krivu.. evo onda moje pitanje dal postoji slučaj da je netko bio parcijala i završio preddiplomski za 4 godine??


Last edited by univerzalno on Wed Sep 17, 2014 10:57 pm; edited 2 times in total
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Wed Sep 17, 2014 10:39 pm

ivy_k wrote:Jel je objavljena satnica?
TU će objaviti zadnji čas, sad je još stara objavljena, a OVDJE imaš satnicu za izborne


Last edited by univerzalno on Thu Sep 18, 2014 2:19 pm; edited 1 time in total
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Wed Sep 17, 2014 10:55 pm

diplomac wrote:
enter wrote:sad me zanima da li ću moći sad upisati čistu treću godinu ako ostvarim 105 ects-a  pošto je 105 ects-a uvjet za upis 3..

Pitala si i odmah odgovorila.

a šta se može upisat 36 ectsa u jednom semestru?? koliko ja znam studomat daje +3ectsa
i ako sam ja dobro protumačio odluku o upisu u višu godinu ona ne može upisati ČISTU treću jer nije još bila druga godina nego je ponavljala prvu
evo dokument http://web.efzg.hr/dok//pravni_okvir/za%20studente/20140708/Odluka%20o%20uvjetima%20upisa%20u%20vi%C5%A1e%20godine%20u%20ak.god.%202014-2015.jpg
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by Fremde Thu Sep 18, 2014 5:37 am

drugu upisjueš. ne možeš preskakat godinu

Fremde

Posts : 27
Reputation : 2
Join date : 2014-06-19

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by indija Thu Sep 18, 2014 6:11 am

Pozdrav Smile Imam i ja jedno pitanje. Upisala sam prošle godine prvi put prvu godinu i sada su mi ostala dva predmeta za dekanski rok ( mat i mikro), zanima me ako ih sad ne položim i upišem parcijalu druge godine, je li mogu upisati cijelu treću godinu ako položim u drugoj godini mat i mikro na zimskom semestru ( to bi značilo da mogu upisati cijeli ljetni semestar druge godine) i onda bi mi ostala tri kolegija iz zimskog semestra koja nisam mogla upisati ( npr seminarski rad, tzk i računovodstvo) i njih ona mogu slušati u trećoj godini sa kolegijima iz cijele treće godine? znam da sam si zakomplicirala više nego što je komplicirano Smile zahvaljujem unaprijed na odgovoru Smile

indija

Posts : 8
Reputation : 0
Join date : 2014-09-17

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Thu Sep 18, 2014 6:40 am

indija wrote:Pozdrav Smile Imam i ja jedno pitanje. Upisala sam prošle godine prvi put prvu godinu i sada su mi ostala  dva predmeta za dekanski rok ( mat i mikro), zanima me ako ih sad ne položim i upišem parcijalu druge godine,  je li mogu upisati cijelu treću godinu ako položim u drugoj godini mat i mikro na zimskom semestru ( to bi značilo da mogu upisati cijeli ljetni semestar druge godine) i onda bi mi ostala tri kolegija iz zimskog semestra koja nisam mogla upisati ( npr seminarski rad, tzk i računovodstvo) i njih ona mogu slušati u trećoj godini sa kolegijima iz cijele treće godine? znam da sam si zakomplicirala više nego što je komplicirano Smile zahvaljujem unaprijed na odgovoru Smile

Pa evo sad je Fremde napisao/la da se ne može preskakat godina
ako tebi sad ostane mat i mikro ti svakako nećeš moći upisati jedan predmet (6ectsa jer dozvoljavaju + 3ECTSa) u zimskom semestru - ako u zimskom položiš mikro moći ćeš u ljetnom upisati cijeli semestar (i tako iz druge godine ti ostaje npr. poslovne financije koje nisi upisala) i ti njih moraš upisati i onda bi još htjela upisati i sve ostale predmete iz zimskog semestra sa treće godine i to bi ti ukupno obveza bila 36 ECTSa što nije moguće (po službenim odlukama nije)
U ODLUCI jasno piše da treću godinu upisuju redoviti li izvanredni studenti druge godine ako su ostvarili minimalno 105 ECTSa - ponavljam druge godine, a ti bi u ovoj svojoj situaciji bila prva godina (+dopis sa druge, što nije bitno po meni) tako da se na tebe taj uvjet od 105 ECTSa ne odnosi... eto to je moja iterpretacija
PS. ako je netko na stručnom studiju gleda ovu ODLUKU (nisu jednake)
inače sve se može naći OVDJE
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by GreenBay Thu Sep 18, 2014 1:04 pm

univerzalno wrote:
indija wrote:Pozdrav Smile Imam i ja jedno pitanje. Upisala sam prošle godine prvi put prvu godinu i sada su mi ostala  dva predmeta za dekanski rok ( mat i mikro), zanima me ako ih sad ne položim i upišem parcijalu druge godine,  je li mogu upisati cijelu treću godinu ako položim u drugoj godini mat i mikro na zimskom semestru ( to bi značilo da mogu upisati cijeli ljetni semestar druge godine) i onda bi mi ostala tri kolegija iz zimskog semestra koja nisam mogla upisati ( npr seminarski rad, tzk i računovodstvo) i njih ona mogu slušati u trećoj godini sa kolegijima iz cijele treće godine? znam da sam si zakomplicirala više nego što je komplicirano Smile zahvaljujem unaprijed na odgovoru Smile

Pa evo sad je Fremde napisao/la da se ne može preskakat godina
ako tebi sad ostane mat i mikro ti svakako nećeš moći upisati jedan predmet (6ectsa jer dozvoljavaju + 3ECTSa)  u zimskom semestru - ako u zimskom položiš mikro moći ćeš u ljetnom upisati cijeli semestar (i tako iz druge godine ti ostaje npr. poslovne financije koje nisi upisala) i ti njih moraš upisati i onda bi još htjela upisati i sve ostale predmete iz zimskog semestra sa treće godine i to bi ti ukupno obveza bila 36 ECTSa što nije moguće (po službenim odlukama nije)
U ODLUCI jasno piše da treću godinu upisuju redoviti li izvanredni studenti druge godine ako su ostvarili minimalno 105 ECTSa - ponavljam druge godine, a ti bi u ovoj svojoj situaciji bila prva godina (+dopis sa druge, što nije bitno po meni) tako da se na tebe taj uvjet od 105 ECTSa ne odnosi... eto to je moja iterpretacija
PS. ako je netko na stručnom studiju gleda ovu ODLUKU (nisu jednake)
inače sve se može naći OVDJE

Hvala na ovom linku. Ja sam prošle godine prvi put upisao ponavljanje 2. godine. Sveukupno imam skupljeno 144 ECTS, a u ovoj prethodnoj godini sam položio 42 ECTS-a (vjerojatno ću položiti još jedan pa ću imati 48, odnosno 150 ukupno). Jel to onda znači da sam zadovoljio ovaj uvjet za upis u 3. godinu, kao parcijala 3. i 4 godine (prošle godine nisam upisao 2 obavezna i 1 izborni)?

GreenBay

Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2014-09-11

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Thu Sep 18, 2014 2:14 pm

odi na studomat -> upis godine i pogledaj koju ti godinu nudi za upisat
znači ti si ponavljao drugu i upisao dopis sa treće ? i nisi upisao 2 obvezna i jedan izborni sa treće?
po tome upisuješ treću odnosno 5. semestar taj predmet ili dva koji su ti ostali sa zimskog i dopis predmeta sa sedmog semestra do ukupne obveze 30 ECTSa odnosno 33 jer možeš upisat tri više.. ako sam dobro razumio tvoju situaciju.. btw ja sam ponavljao sad prvu+dopis s druge i ove godine upisujem drugu i dopis s treće i studomat mi lijepo nudi za upis u drugu godinu do 33 ectsa obveze u zimskom semestru...al eto moguće je valjda da nekome krivo pokazuje/nudi itd. stvarno nezz Neutral
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by zeke87 Thu Sep 18, 2014 2:34 pm

ima li još neko problem da mu na studomatu nigdje nije ponuđeno upis godine?

zeke87

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-09-18

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by GreenBay Thu Sep 18, 2014 2:45 pm

univerzalno wrote:odi na studomat -> upis godine i pogledaj koju ti godinu nudi za upisat
znači ti si ponavljao drugu i upisao dopis sa treće ? i nisi upisao 2 obvezna i jedan izborni sa treće?
po tome upisuješ treću odnosno 5. semestar taj predmet ili dva koji su ti ostali sa zimskog i dopis predmeta sa sedmog semestra do ukupne obveze 30 ECTSa odnosno 33 jer možeš upisat tri više.. ako sam dobro razumio tvoju situaciju.. btw ja sam ponavljao sad prvu+dopis s druge i ove godine upisujem drugu i dopis s treće i studomat mi lijepo nudi za upis u drugu godinu do 33 ectsa obveze u zimskom semestru...al eto moguće je valjda da nekome krivo pokazuje/nudi itd. stvarno nezz Neutral
Aha, kužim, hvala na odgovoru. Nudi mi upis u treću

GreenBay

Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2014-09-11

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by ivy_k Thu Sep 18, 2014 6:29 pm

univerzalno wrote:
ivy_k wrote:Jel je objavljena satnica?
TU će objaviti zadnji čas, sad je još stara objavljena, a OVDJE imaš satnicu za izborne

-hvala

ivy_k

Posts : 42
Reputation : 1
Join date : 2014-06-06

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by Lela0 Mon Sep 22, 2014 5:31 pm

Pozdrav,

Evo imam i ja pitanje, kolko je potrebno najmanje ECTS-a za normalna upis 4 godine? Čini mi se da sam negdje pročitala 165 bodova, ali pošto imam još 4 predmeta ne položena, znači to su izborni koje sam upisivala, u svakom semestru po tri, tako da sam upisala i više bodova. Pa pitam iz tog razloga, jer bi ja onda u iduću godinu prebacila više od 15 bodova, od onoga što je inače dopušteno, a da se ne bude parcijala. Sad ne znam jel to ima neke veze ili...
Unaprijed hvala na odgvoru. Smile

Lela0

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-05

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Mon Sep 22, 2014 6:21 pm

Jesi li pogledala što ti studomat nudi za upisat (koju godinu, koliko ECTSa)?
Sada si bila čista treća godina?
Koliko ECTSa si do sada ukupno ostvarila?
Ova 4 izborna koliko je to ECTSa?
Dobro si pročitala da je 165 uvjet.
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by Lela0 Tue Sep 23, 2014 7:02 pm

Evo ovako, da znaju i drugi koji se nađu u situaciji kao i ja. Raspitala sam se u referadi. Ja sad trenutno imam 159 bodova, što znači da mi je dovoljno jedan predmet položit da bi imala 165 bodova za uvijet u čistu 4 godinu, ali ja sam zbog izbornih predmeta upisala 8 bodova više nego što treba, a u iduću godinu se može prenijet samo 15 bodova, tako da bez obzira ako ja i položim taj jedan predmet i budem imala 165 bodova, meni je viška tih 8 bodova, što znači da bi trebala prenijet 23 boda, a to ne mogu, jer je dopušteno samo 15, tako da sam odmah parcijala.

Lela0

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-05

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty UPIS U VIŠU GODINU

Post by vacko147 Wed Sep 24, 2014 11:26 am

Hej,hej Imam par pitanja o parcijali. Trebam upisati 2 godinu, iz prve godine su mi ostale oe i matiša, znam da ih sad ponovno upisujem u zimskom semstru i ostatak bodova odnosno predmeta do 30. Zanima me dali se ikako moguće riješii parcijale, ili ću sad do kraja biti parcijala? I svake godine plaćat ta dva predmeta koja vučem? hvalaaa Very Happy Very Happy

vacko147

Posts : 5
Reputation : 0
Join date : 2014-09-24

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Wed Sep 24, 2014 8:45 pm

nećeš upisati drugu godinu nego ponavljanje prve godine + dopis predmeta sa druge, ako nisi izlazio/la matematiku i osnove 4 puta na ispit to ponovno niti ne upisuješ, ostaje ti na starim stranicama u indexu i ne moraš ići na predavanja i vježbe (ako si pao/la 4 puta onda upisuješ i to moraš ići ponovno na predavanja); ti ćeš sada moći upisati 15 ECTSa na zimskom semestru iz druge godine (pogledaj na studomatu, trebalo bi biti tako)
po mojoj logici parcijale (to ti je fensi naziv za pad godine) se ne možeš riješit
i nećeš plaćati svake godine ta 2 predmeta, ako sad u ovoj godini položiš 55 ECTSa ništa ne plaćaš, nije bitno iz koje je godine predmet
jedino sada plaćaš 2160 kuna http://web.efzg.hr/dok//pravni_okvir/za%20studente/20140708/Odluka%20o%20participacijama%20i%20naknadama%20za%20ak.god.%202014-2015.pdf
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by Delilah1 Thu Sep 25, 2014 5:25 pm

Bok ljudi. Imam totalno glup problem al ne zelim da se ponovi prosla godina kad su se tete u referadi izderavale na mene. Upisujem normalno trecu godinu. Upisujem li samo peti semestar pa kad zavrsi sesti ili oboje sada? I posto sam izborne izabrala preko burze, a to se 6.10 upisuje, sta i kako upisivat u indeks? Obavezne prije upisat (predat na info pult) pa cekat da se 6.10. upisu izborni? Sve napisat na istu str u indeksu? :/

Delilah1

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-20

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by ibra99 Thu Sep 25, 2014 7:09 pm

Vanredno sam upiso 1. godinu, te mi je ostalo mat,osnove,mikro,stat tj skupio sam 24ectsa. Onda sam nakon toga upiso paricijalu 2 te upiso poslovne fin, org, FIT i GH (24ectsa). Od toga sam rjesio osnovne i stat s prve i sa druge fit i organizaciju i sad imam 45 ectsa. Zanima dal cu sad moci upisati cijeli ostatak 2. godine?

I jos me zanima imam 4. izlaska iz matematika, i mislio sam sad opet upisat matematiku da mogu polagat preko kolokvija. Dal matematika kod upisa ulazi u zbroj ukupnih upisanih bodova. Tj. ako mi pise ne studomatu da mogu ukupno upisat 36 bodova, dal ce mi skinut 9 bodova ako stavim matematiku ponovni upis?

ibra99

Posts : 22
Reputation : 0
Join date : 2014-08-27

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Fri Sep 26, 2014 7:51 am

imaš više od 45 ECTSa ostvarenih. provjeri na studomatu, ne znam za vas vanredne kako upisujete, al vjerojatno isto imate na studomatu sve pa tamo pogledaj dal ti nudi sve predmete iz druge za upis
što se tiče matematika tebi obveza ostaje 9 ECTSa nije bitno jel predmet od prije ili novo upisani, gleda obveza
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by univerzalno Fri Sep 26, 2014 8:00 am

Delilah1 wrote:Bok ljudi. Imam totalno glup problem al ne zelim da se ponovi prosla godina kad su se tete u referadi izderavale na mene. Upisujem normalno trecu godinu. Upisujem li samo peti semestar pa kad zavrsi sesti ili oboje sada? I posto sam izborne izabrala preko burze, a to se 6.10 upisuje, sta i kako upisivat u indeks? Obavezne prije upisat (predat na info pult) pa cekat da se 6.10. upisu izborni? Sve napisat na istu str u indeksu? :/

Studenti koji upisuju 5. i 7. semestar nakon stečenih uvjeta za upis, upisuju prvenstveno izborne, zatim obvezne predmete do ukupnog opterećenja od 30 ECTS bodova, a ostatak predmeta upisuje referent u Studentskoj referadi.
Studenti koji su izborne predmete birali putem Burze izbornih predmeta upisuju se 11.10.(09:00 sati III godina, 14:00 sati IV godina,dv. 3).
tu piše 11.10.; upišeš u indeks i peti i šesti semestar i ne možeš pogriješiti i sve upisuješ 11.10
univerzalno
univerzalno

Posts : 68
Reputation : 8
Join date : 2014-05-31

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by Gospodična Fri Sep 26, 2014 10:23 am

Lijepo bih molila nekoga da mi pomogne sa slijedecom situacijom: 2013./2014. sam 1. put upisala 2. godinu i dosad sam ukupno polozila 36 ECTS-a, a ukupno nepolozenih (iz 1., koju sam ponavljala, i 2. god.) imam 33. Nisam skupila 105 ECTS-a za upis 3. god. pa me zanima placam li 24 (60 - polozenih 36) ili 33 boda?
Bila bih veoma zahvalna ako mi netko sa sigurnoscu moze pomoci Neutral
Gospodična
Gospodična

Posts : 5
Reputation : 0
Join date : 2014-08-18

Back to top Go down

Upis u višu godinu - Page 2 Empty Re: Upis u višu godinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum