Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

treći uzastopni upis

+11
IGY
Jane00
magla
diplomac
Apsolvent
SpongeBob
Fremde
EFZG_Anavi
FlashThompson
Alizeja
schwarzmetaller
15 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

treći uzastopni upis Empty treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Thu Aug 21, 2014 4:51 pm

Zna li netko iz prve ruke (referada) kakva je politika faksa prema izvanrednima koji drugi put padaju godinu, tj. treći put upisuju istu. Radi se o trećoj godini.

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Alizeja Fri Aug 22, 2014 2:25 pm

Pravac referada

Alizeja

Posts : 705
Reputation : 23
Join date : 2014-05-28

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Sat Aug 23, 2014 10:55 pm

Ovisi koliko si skupio ects bodova u te 2 godine. Ako iznad 35, ne bi trebalo biti nikakvih problema, samo upisuješ ponovni pad godine.
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Tue Sep 02, 2014 6:35 pm

FlashThompson wrote:Ovisi koliko si skupio ects bodova u te 2 godine. Ako iznad 35, ne bi trebalo biti nikakvih problema, samo upisuješ ponovni pad godine.

U pravu si. Provjereno danas u referadi.

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Tue Sep 02, 2014 6:36 pm

Što su ti točno rekli? Da bi izgubio pravo studiranja da nisi skupio tih 35, ili?
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Tue Sep 02, 2014 6:37 pm

Da (još nisam XEXEXE al budem)

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by EFZG_Anavi Sat Sep 06, 2014 9:43 pm

Da li netko zna kakva je procedura ako upisujem pad četvrte godine (prošle godine sam ju upisala), a nisam skupila 35 ECTS-a? Hvala puno na odgovoru!

EFZG_Anavi

Posts : 6
Reputation : 0
Join date : 2014-09-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Fremde Sun Sep 07, 2014 7:14 am

upisuješ pad i plaćaš po ectsima

Fremde

Posts : 27
Reputation : 2
Join date : 2014-06-19

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Sun Sep 07, 2014 7:07 pm

Fremde wrote:upisuješ pad i plaćaš po ectsima

To je sigurno? Ja se isto nalazim u toj situaciji. Prošle godine sam upisao 4 godinu prvi put, a nemam skupljeno 35ECTS-a.

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Mon Sep 08, 2014 4:24 pm

Nije ista stvar ako nemaš 35 ects-a u zadnje dvije akademske godine. Provjeri u referadi za svoju situaciju pa javi (jer i ja planiram u doglednoj budućnosti padat četvrtu i nemat 35 ects-a kako sam i dosad običavao)

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Mon Sep 08, 2014 5:24 pm

Čuo sam da se znalo par puta događati da ne bi izgubili pravo studiranja čak ni oni koji nisu skupili 35 bodova u 2 uzastopne godine. Valjda ovisi o tome kako su raspoloženi u referadi/tajništvu te godine.
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by schwarzmetaller Mon Sep 08, 2014 9:38 pm

Sumnjam da je do raspoloženja...prije do proračunskih potreba Laughing

schwarzmetaller

Posts : 27
Reputation : 1
Join date : 2014-06-04

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Apsolvent Tue Sep 09, 2014 4:21 pm

Narode, ako sam ak.god. 2012./2013. PRVI put redovno upisao 4.god Preddiplomskog sveučilišnog Poslovne ekonomije ZG, i 2013./2014. PONOVNO upisao kao redovni, kakva je procedura ako ću nažalost OPET morat i ove 2014/2015. upisat 4.-tu zbog nerješenih ispita? Jel postajem sad izvanredan?

Da li plaćam 100 kn po ECTS bodu, i hoću li imati problema ako nisam u zadnje dvije ak. godine skupio 35 ECTS-a, jer sam vidio da prema odluci iz 2011. moramo pisati molbu za nastavak studija? Da li se to odnosi samo na upis u više godine (npr. iz 1. u 2., iz 2. u 3.-u, iz 3. u 4.-tu), ili to vrijedi i za ovu situaciju ponavljanja?

Hvala unaprijed:)

Apsolvent

Posts : 3
Reputation : 1
Join date : 2014-09-09

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Wed Sep 10, 2014 11:31 am

U dosta si gadnoj situaciji ako nisi skupio 35 bodova u zadnje 2 godine jer bi mogao potencijalno izgubiti pravo studiranja. Da, morat ćeš pisat molbu bez obzira što je za ponavljanje, i u slučaju da imaš sreće i ne odluče te izbaciti, definitivno postaješ izvanredni student.

Otiđi do referade, u svakom slučaju. Oni će ti vrlo direktno reći kakvo ti je stanje cijelo.
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by diplomac Wed Sep 10, 2014 1:21 pm

Ako imaš uvjet za višu godinu, onda ti se ne gleda imaš li 35 ECTS bodova (upisuješ godinu za koju imaš uvjet, jedino ne znam upisuješ li je redovno ili izvanredno).
Ako nemaš ni uvjet ni 35 bodova, onda prelaziš na izvanredne s molbom, a ako si već izvanredni, onda možeš na stručni studij, isto s molbom.

diplomac

Posts : 88
Reputation : 4
Join date : 2014-06-10

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Wed Sep 10, 2014 5:24 pm

Jesi siguran? Prema pravilniku iz 2011. postaješ izvanredni student (ako si već redovni, naravno) samo ako ne skupiš uvjet za upis više godine u 2 uzastopne godine, a ako ne skupiš ni 35 sveukupno kao gubiš generalno pravo studiranja.

Nadam se da se ne drže toga striktno, pogotovo ako je Apsolvent došao skroz do 4. godine, ali tako im piše.


Last edited by FlashThompson on Wed Sep 10, 2014 8:41 pm; edited 1 time in total
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by diplomac Wed Sep 10, 2014 8:28 pm

Takva je bila praksa, iako drugačije piše u pravilnicima. Naravno, morate napisati molbu za to. Ali ako ste u toj situaciji, pravac na referadu ili na info pult, jedino oni znaju točno. Nemojte se oslanjati na forum (previše).

diplomac

Posts : 88
Reputation : 4
Join date : 2014-06-10

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Wed Sep 10, 2014 8:44 pm

Super vijest ako je tako, i ja sam već čuo za slučajeve u kojima ne bi izbacili ekipu koja ne bi skupila 35 bodova u 2 uzastopne godine, pogotove one koje su dogurali skoro do diplome.
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Thu Sep 11, 2014 1:28 pm

Ovako, evo da malo unesem svijetla u ovu temu. Ja sam izvanredan student i prvi put upisao 4 godinu ove 2013/2014 i odslušao sam sve kolegije. Nisam skupio 35 ECTS-a u zadnje 2 i vjerojatno niti neću pa sam otisao na faks da preupitam imali nade za mene. Vrlo ljubazan čovjek mi je tamo rekao da nebi trebalo biti problema, u takvim slučajevima obično zažmire na jedno oko pošto smo već došli tako daleko. Ja sam ga pitao kakav je postupak, jel trebam pisati molbu nekakvu, a on je rekao da ne trebam nego samo uplatim preostale ECTS bodove i predam normalno za upis 4 ili ti produljenje roka za diplomiranje. Eto, nadam se da sam uspio riješiti neke nedoumice Smile

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Apsolvent Thu Sep 11, 2014 9:49 pm

Provjereno u referadi, to za 35 bodova se odnosi SAMO za upis na više godine, znači s 1. na 2., s 2. na 3., s 3. na 4-tu, a za ostale koji su sve odslušali (apsolventi) i imaju nerješene ispite i završni rad, na njih se to NE ODNOSI. 4. godina se može ponavljat jednom kao redovan, a više puta iza toga kao izvanredan. To je to.

Svakako hvala na informacijama i trudu:)

Apsolvent

Posts : 3
Reputation : 1
Join date : 2014-09-09

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Apsolvent Thu Sep 11, 2014 9:51 pm

I da, mi koji smo dosad bili redovni plaćamo 120 kn po ECTS-u, a oni koji su bili otprije izvanredni 100 kn po bodu.

Apsolvent

Posts : 3
Reputation : 1
Join date : 2014-09-09

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by magla Sun Sep 14, 2014 8:04 pm

Pitanje ovdje da ne otvaram novi topic. Ove godine sam upisao drugu godinu i skupio samo 24 boda. Jel' mogu upisat pad druge godine iako nemam 35 u zadnje dvije godine il' gubim pravo studiranja? (prosle god. polozio samo 6 bodova) Dakle zanima me kakva je praksa za one koji prvi put upisuju pad ako netko zna


magla

Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2014-07-18

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by diplomac Sun Sep 14, 2014 8:58 pm

diplomac wrote:
Ako nemaš ni uvjet ni 35 bodova, onda prelaziš na izvanredne s molbom

Evo da se ispravim: znam da u ovom slučaju možeš na stručni studij s molbom (bez obzira bio dosada redovan ili izvanredan), za ovu opciju, ako si bio redovan pa na izvanredni sveučilišni studij, nisam siguran.

diplomac

Posts : 88
Reputation : 4
Join date : 2014-06-10

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by FlashThompson Sun Sep 14, 2014 11:32 pm

Ima li netko ideju što se dogodi ako osoba skupi npr. 34 bodova u 2 godine? Gubi li i dalje pravo na studiranje ili joj izađu u susret na faksu zbog samo tog jednog boda?

Poznajem osobu koja je u takvoj situaciji pa me zanima.
FlashThompson
FlashThompson

Posts : 46
Reputation : 3
Join date : 2014-07-26

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by SpongeBob Mon Sep 15, 2014 10:28 am

Apsolvent wrote:I da, mi koji smo dosad bili redovni plaćamo 120 kn po ECTS-u, a oni koji su bili otprije izvanredni 100 kn po bodu.

Mene zanima od kud ti ovo da izvanredni plaćaju 100kn po preostalom ECTS-u? Mislim, da se razumijemo, ja bih bio presretan kada bi tomu bilo tako pa zato pitam Smile jer ovo što sam ja našao ovdje ne sluti baš na 100kn po ECTS (strana 2, pod Ostale naknade točka dva)

SpongeBob

Posts : 26
Reputation : 0
Join date : 2014-08-05

Back to top Go down

treći uzastopni upis Empty Re: treći uzastopni upis

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum