institucijski marketing

View previous topic View next topic Go down

institucijski marketing

Post by sunch4ny on Wed Aug 20, 2014 1:15 pm

Kolege bio sam kod profesorice na konzultacijama u vezi ins marketinga ugl trebao bi napisati esej a kako se pise i koja literatura se koristi zajedno s matrijalima veli ona da se nalazi na njezinoj stranici ja stvarno nemogu to pronac pa vas molim za link ako netko zna ili ako netko zna primjer kako treba izgledati esej bio bih zahvalan .

sunch4ny

View user profile

Back to top Go down

Re: institucijski marketing

Post by sunch4ny on Wed Aug 20, 2014 1:20 pm

nasao sam upute u skriptarnici na ovom forumu ali ako netko ima esej neka ga uploada u znak isprike ja imam presliku teme ins marketinga pa ako mi javorko dopusti mogu copy/pastat temu ovdje ili da je uploudam na net ..

sunch4ny

View user profile

Back to top Go down

Post by sunch4ny on Wed Aug 27, 2014 2:39 pm

uploudao sam staru temu ins marketing ako nekom treba a ja bi vas molio da vi uploudate neki esej cisto da vidim kako izgleda hvala vam

zippyshare.com/v/83646626/file.html

sunch4ny

View user profile

Back to top Go down

Post by Vip on Thu Sep 18, 2014 4:30 pm

I ja bih voljela vidjeti primjer eseja ako netko ima.

Upute imam pa ću postaviti ovdje ako kome treba (ja polažem Marketing poslovnih tržišta, isti kolegij samo je u vrijeme kad sam ja upisala imao drugo ime):

''Ispit iz Institucijskog marketinga se sastoji iz dva dijela.

Prvi dio je izrada  E S E J A

Što je esej? Esej je kratak (tri stranice) stručni osvrt na zadanu temu iz područja marketinga poslovnih tržišta.  
Tema za esej se dogovara  sa profesoricom, prije nego li se pristupa njegovoj izradi. Zašto?
Tim koji radi na predmetu vodi politiku tema, koje mogu biti obrađene u eseju u određenom vremenu. Ne želimo ponavljanje tema.

Savjetujemo vam da prije prijave teme konzultirate preporučenu literaturu, da se ne dovedete u situaciju nepripremljenosti za razgovor o temi. Poznavanje materije koja se obrađuje u ovom kolegiju, nadalje, pomaže da tema koju želite obraditi bude maksimalno usredotočena na neku specifičnu situaciju, odnosno problem.

Struktura eseja izgleda ovako:

Prva stranica se sastoji od dva dijela:

a.   kratak teorijski uvod vezan uz problem koji želite obraditi u vašem eseju. Primjerice, ako je tema eseja derivirana potražnja na poslovnom tržištu, tada će se u uvodu naći teorijsko objašnjenje što je to derivirana potražnja, te  kakav marketinški pristup ona zahtijeva.
b.   Drugi dio prve stranice rezerviran je za kratak prikaz konkretnog primjera poduzeća, organizacije, institucije na kojem će se obrađivati problem derivirane potražnje. Primjerice, poduzeće Končar koji proizvodi elektromotore za perilice rublja  što je za njega derivirana potražnja.

Druga stanica eseja predviđena je za prikaz konkretne marketinške aktivnosti  vezane uz problem koji ste izabrali za obrađivanje u eseju. Nakon teorijskog uvoda vezano uz naš hipotetski primjer derivirane potražnje, te prikaza osobne slike poduzeća na kojem će se demonstrirati, prikazuje  se ili konkretna marketinška aktivnost, i/ili strategija marketinga koju je provelo spomenuto poduzeće ili ako je nije provelo poduzeće, vaš prijedlog što bi valjalo učiniti u konkretnom slučaju.

Treća stranica eseja predstavlja zaključak vašeg eseja, koji donosi sažetak teorije, praktičnog primjera marketinškog  djelovanja i vaših vlastitih zapažanja i sugestija.

Nakon što smo vam predočili strukturu eseja, možda još jedna olakšavajuća mogućnost. Pri odabiru teme, razmislite unaprijed što biste pisali na drugoj stranici eseja, tj. koja je konkretna marketinška aktivnost bila poduzeta, ili je predlažete. To je  ideja vodilja pri odabiru naziva  i sadržaja  eseja. Riječju, druga stranica eseja određuje naziv i sadržaj  vašeg eseja.

Nakon što ste dobili odobrenje teme eseja, izradili esej, predajete ga profesorici TJEDAN dana prije ispita.

Prihvaćaju se eseji koji su udovoljili gore navedenim propozicijama za izradu eseja.Eseji mogu biti ocijenjeni ocjenama od 1-5.

Ukoliko je ocjena eseja nedovoljan, ili minus dovoljan, ne očekujte ukupnu ocjenu za položeni ispit višu od dovoljan.''

Teorijski dio je dovoljno iz skripte preuzeti, prored  1,5, margine 2,54, veličina slova 12., sve standardno kao i u seminarskom radu.

Vip

View user profile

Back to top Go down

Post by zadnji vlak! on Mon Feb 09, 2015 9:39 am

Zna li netko pitanja sa zadnjeg roka.
Kakva je prolaznost na ispitu?
hvala

zadnji vlak!

View user profile

Back to top Go down

Post by sunch4ny on Tue Jun 02, 2015 12:34 pm

Kako treba izgledati naslov eseja : na institucijskom marketingu molim vas da mi netko napise primjer jer nemogu prijavit esej a time izac na ispit. Ne razumijem eto fakat ne kužim..puno hvala.

sunch4ny

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics