Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

+7
Vaga1
Ekonomistica93
dmedjugorac
blue2014ocean
Niksi84
slovojed
curlymary
11 posters

Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by blue2014ocean Fri Jun 27, 2014 3:09 pm

Može li mi netko objasniti proceduru vezanu uz završni rad i poslovni projekt (6.semestar)? Imam mentore, ali me zanima kad se to prijavljuje. Da li se može prijaviti u 9. mjesecu prije obrane ili je trebalo ranije?

blue2014ocean

Posts : 4
Reputation : 1
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by curlymary Thu Oct 23, 2014 10:11 am

Nadam se da ovdje ima još nekog ko je upisao taj 6. semestar. Ja sam ga sada upisala, i baš ne nailazim na neke informacije a nikog osobno ne poznam tko ga je upisao. Zanima me dal' za poslovni projekt i završni rad treba imati istog mentora, različite ili je svejedno? i što me još više zanima, kako uopće treba izgledati taj poslvni projekt? hoće mi to mentor malo pojasnit? Na webu od fakulteta nisam našla baš nikakve smjernice, ko što ima za npr. završne i diplomske radove.

curlymary

Posts : 4
Reputation : 2
Join date : 2014-10-23

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by blue2014ocean Thu Oct 23, 2014 12:38 pm

curlymary wrote:Nadam se da ovdje ima još nekog ko je upisao taj 6. semestar. Ja sam ga sada upisala, i baš ne nailazim na neke informacije a nikog osobno ne poznam tko ga je upisao. Zanima me dal' za poslovni projekt i završni rad treba imati istog mentora, različite ili je svejedno? i što me još više zanima, kako uopće treba izgledati taj poslvni projekt? hoće mi to mentor malo pojasnit? Na webu od fakulteta nisam našla baš nikakve smjernice, ko što ima za npr. završne i diplomske radove.

Ja sam obranila poslovni projekt i završni rad u 9. mjesecu. Kažem obranila, iako zapravo nije bilo nikakve obrane, samo pregled i ocjena, uz nekoliko prethodnih vraćanja na popravak. Ja sam imala različite mentore za projekt i završni, a da li za oboje može biti isti mentor, to bolje da pitaš u referadi. Ali mislim da može. Jedino, koliko sam čula, mentor za završni rad ne može biti onaj isti kod kojeg si pisala svoj diplomski rad, a to onda vjerojatno znači da ni kolegij ne može biti isti. Ako ti je ovo bitno, također provjeri. Poslovni projekt je ista stvar kao i dvogodišnji seminar i piše se na isti način, tj. po uputama za seminarski rad. Okvirno bi trebao imati oko 15 stranica, ne uključujući sadržaj te popis literature i priloga. Projekt mora biti istraživački rad, a to znači da možeš npr. odraditi anketu ili intervju i na kraju iz toga izvući nekakav zaključak, dati svoje prijedloge, kritike itd. Više o poslovnom projektu možeš pročitati ovdje... http://web.efzg.hr/dok/obavijesti_referade/POSLOVNI%20PROJEKT%20-%20Stručni%20preddiplomski%20studij.pdf

Eto, nadam se da sam barem malo pomogla. Ako imaš još pitanja, slobodno pitaj.

blue2014ocean

Posts : 4
Reputation : 1
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by curlymary Thu Oct 23, 2014 1:13 pm

Puno ti hvala blue2014ocean, sada mi je puno jasnije. Smile Koji profesori su ti bili mentori? Super mi je što zapravo nisi imala nikakvu obranu. Dal ti ili netko drugi zna možda kakva je Renko po tom pitanju?

curlymary

Posts : 4
Reputation : 2
Join date : 2014-10-23

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by blue2014ocean Thu Oct 23, 2014 1:43 pm

curlymary wrote:Puno ti hvala blue2014ocean, sada mi je puno jasnije. Smile Koji profesori su ti bili mentori? Super mi je što zapravo nisi imala nikakvu obranu. Dal ti ili netko drugi zna možda kakva je Renko po tom pitanju?

Odgovorila sam ti u inbox.

blue2014ocean

Posts : 4
Reputation : 1
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by slovojed Sun Oct 26, 2014 2:13 pm

zamolila da li je netko pisao završni rad kod prof Mislav Ante Omazić ?

poslovnu etiku sam bila kod Borna BEbek sad piše da je prof otišao u mirovinu

i da poslovnu etiku se obratimo Mislav Ante Omazić

sad razmišljam kod koga pisat završni rad ?

ako nisam položila ispit kod Omazić već kod Bebek da li uopće mogu pisat završni rad kod Omazić ?

ako da kakav je prof Omazić?

thanx Smile

slovojed

Posts : 36
Reputation : 0
Join date : 2014-06-09

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by Niksi84 Tue Oct 28, 2014 12:37 pm

Bok ljudi...

da li netko zna i ima ikakvih informacija o tome da li ćemo mi koji smo završili VI semestar na kraju dobiti diplomu ili ostaje ona potvrda koju smo dobili??
Bilo je govora o tome da su se studenti žalili, ali ne znam što je s tim na kraju...ako netko zna bilo kakvu informaciju bila bih mu zahvalna...

Hvala

Niksi84

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-10-28

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by blue2014ocean Tue Oct 28, 2014 1:32 pm

I dalje samo potvrde.

blue2014ocean

Posts : 4
Reputation : 1
Join date : 2014-06-27

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by dmedjugorac Thu Nov 06, 2014 12:57 pm

Ja sam neki dan upisala 6 semestar i referentica kaže i dalje samo potvrde... :-(

dmedjugorac

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-11-06

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by Ekonomistica93 Tue Dec 23, 2014 12:41 pm

Jel ima netko primjer poslovnog projekta? Tj.da mi pošalje svoj poslovni projekt da okvirno vidim kak to izgleda. confused Very Happy

Ekonomistica93

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-12-23

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by curlymary Sun Jan 11, 2015 7:20 pm

jel zna netko do kad treba riješiti taj 6. semestar? dal 6 mjeseci od datuma upisa ili je za sve isti rok?

curlymary

Posts : 4
Reputation : 2
Join date : 2014-10-23

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by Vaga1 Tue Mar 17, 2015 11:35 am

Nije me bilo dugo tako da sam "izgubljena" kako se kaze a trebam to rijesiti. Da li me moze netko uputiti, dati koju recenicu vise obzirom da nista konkretno nisam nasla. Da li su ok prof. Bakovic, Knego ili Dunkovic?
Svaka info.mi je dobrodosla.
Hvala. :-)

Vaga1

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2015-03-17

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by boki125 Mon Jun 15, 2015 9:40 pm

Pozdrav! Molim pomoć. Polažem razliku na stručnom studiju 6. semestar (smjer Trgovina). Znači moram odraditi posl. projekt i završni rad (valjda diplomski).
Muči me poslovni PROJEKT kojeg nikad nisam u životu vidio i ne znam kako se radi. Na stranicama faxa stoje upute za seminar i diplomski, ali o projektu samo neki dokument/objašnjenje što je projekt i kako se prijavljuje. Krenuo sam to raditi iz Informatike kod prof. Strugara te kako sam ja napisao u principu seminar, a ne projekt s nekim kalkulacijama, troškovnikom isl on je rekao da nema više vremena i da nađem drugog mentora. Moj problem je taj što imam rok do 30.09. inače moram opet platiti 3000 kn i propada mi upis na MA na drugom faxu (zbog toga i idem na razliku).
Znate li nekog OK profesora koji puno ne zahtjeva oko toga i da je sa smjera Trgovine te ako netko ima primjer posl. projekta bio bih zahvala. HVALA! Smile

boki125

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2015-06-15

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by Nars Thu Jan 28, 2016 11:31 am

Upisala sam 6.semestar, ako netko može pomoći oko izbora mentora ili opisati svoja iskustva i proceduru, molim da se javi

Nars

Posts : 5
Reputation : 0
Join date : 2015-11-20

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by carlitto Mon Feb 15, 2016 8:57 pm

Molim ako netko može poslati primjer poslovnog projekta. I savjet kojeg prof odabrati za što bezbolnije rješavanje projekta i završnog rada Smile

tnx

carlitto

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2016-02-15

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by jan1011 Tue Jul 12, 2016 12:04 pm

Molim ako netko može poslati primjer završnog rada i poslovnog projekta.
Hvala!

jan1011

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2016-07-12

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by boki125 Tue Jul 12, 2016 12:34 pm

jan1011 wrote:Molim ako netko može poslati primjer završnog rada i poslovnog projekta.
Hvala!

Završni rad ti je običan diplomski rad na određenu temu. Temu možeš dobiti kod profesora iz kolegija kojeg odabereš. Ja sam izabrao profesoricu Sandu Renko koja je super i susretljiva, jedino ponekad u gužvi. Upute za pisanje završnog i diplomskog rada imaš na stranicama faxa. Znači, mora biti 30-40 stranica te imaš i preporučene linkove otkud uzimaš literaturu. Sve ti je specifično za pojedini kolegij i profesora. Ali obično traže da koristiš baze izvora koje oni preporuče. Znači, tu pišeš na dugo i široko o određenoj temi. Uz to ćeš vjerojatno provesti neko istraživanje (ja sam anketu stavio na Facebook i frendovi popunili). Npr. tema Akviziterska prodaja pa onda pišeš općenito o tome, napraviš anketu s pitanjima: Znate li što je akviziterska prodaja? Kupujete li od akvizitera?... bla bla. Najbolje za početak odaberi kolegij pa profesora, a onda će te on/a usmjeravati.

Što se Poslovnog projekta tiče, tu je također od profesora do profesora. Neki su radili poslovne projekte koji su bili duži od mojeg završnog rada, ali prof. Renko mi je dala uputu da projekt mora biti na 10-12 stranica i on je puno uži od Završnod r.
Ja sam izabrao temu asortimana jednog dućana i prvih 5-6 stranica pisao općenito o asortimanu (sve imaš u literaturi o robi i asortimanu), onda sam na par stranica naveo što je specifično kod dotičnog dućana te na kraju, najbitnije kod poslovnog projekta, što bih ja promijenio kod tog dućana vezano za asortiman. Bit poslovnog projekta je taj da se ti postaviš u poziciju npr. novog direktora poduzeća, snimiš situaciju na određenom polju i predložiš promjene. To nije ništa strašno. Ja sam trkeljao o tome kako su im police previsoke te mnogima roba tako nedostupna, zbijeni proizvodi pa neki ne mogu doći do izražaja i sl.

boki125

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2015-06-15

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by jan1011 Tue Jul 12, 2016 1:01 pm

Hvala na pojašnjenju. Dobio sam temu Mjerenje uspješnosti u poduzetništvu i napisao rad na cca. 35 stranica. U sklopu rada trebam odraditi i empirijsko istraživanje u praksi vezano uz mjerenje uspješnosti ("razmislite kako provesti istraživanje") tako da tu nailazim na problem.



Da li imaš kakvu ideju.

jan1011

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2016-07-12

Back to top Go down

POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD Empty Re: POSLOVNI PROJEKT I ZAVRŠNI RAD

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum