Forum studenata Ekonomskog fakulteta ZG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

+5
lukica0veliki
bec
Javorko
girl1986
kopriva01
9 posters

Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by kopriva01 Fri Jun 27, 2014 2:43 pm

Pozdrav svim entuzijastima na novom forumu!!  Cool 

Moram priznat da sam na ovom predmetu zagrijao stolac više no ikad do sad. To čeka i svakog od vas koji misle naučit ovaj predmet (i svako ko vli da je ovo naučio unutar nekih 2-3 tjedna laže ko svinja  pig ) , a ne proć na šaliće. Naime , prvo sam pokušao u par navrata nešto poluturistički /oboružan sa šalićima dobit prolaz i puca mi... , ali kad sam došao do 6.izlaska primih se u epic razmjerima literature.. Uglavnom , bilježnica sa 135. odgovorenih pitanja vam je u onoj kopiraoni blizu OTP banke i imaju je crno-bijelo , ali i u boji -što svakako preporučam (bez obzira što nekaj više košta) pošto ima grafova sa dvadesetak krivulja, pa sretno onima kaj uzmu crno-bijelo.
Ak imate volje odite na predavanja kod Benića jer je legenda (za razliku od ponašanja na ispitima..) i definitivno vam može olakšat razumijevanje gradiva , a ak ne kolokvirate onda obavezno izađite na prvim rokovima u lipnju (njegove riječi) jer bude vam na ostalim rokovima "vrlo zanimljivo"..

Bok

kopriva01

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-06-19

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by girl1986 Thu Aug 28, 2014 4:30 pm

Ima li netko možda pitanja (s bivšeg foruma) s rokova unazad godine dana?  confused

girl1986

Posts : 11
Reputation : 0
Join date : 2014-08-20

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by Javorko Thu Aug 28, 2014 4:36 pm

Jesu li bili na trampi ili na topicu?
Hvala Smile

Javorko

Posts : 694
Reputation : 46
Join date : 2014-05-24
Age : 39

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by girl1986 Thu Aug 28, 2014 4:45 pm

Ne znam. Ako je netko možda s topica vadio pitanja i slučajno ista spremio na komp, bila bih zahvalna ako bi to podijelio sa mnom. Isto vrijedi i za neki file s pitanjima ako je postojao na trampi.

girl1986

Posts : 11
Reputation : 0
Join date : 2014-08-20

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by Javorko Thu Aug 28, 2014 4:53 pm

Sada ga nema na trampi?
Prebacio sam sve sa starog foruma Very Happy

Javorko

Posts : 694
Reputation : 46
Join date : 2014-05-24
Age : 39

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by girl1986 Thu Aug 28, 2014 4:57 pm

Koliko vidim, samo za njega nema ništa. Sad

girl1986

Posts : 11
Reputation : 0
Join date : 2014-08-20

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by Javorko Thu Aug 28, 2014 5:01 pm

Vjerojatno iz razloga sto je ili link bio neaktivan i nismo ga mogli vratiti ili tako nesto Sad

Stoga molim sve koji nesto imaju, slobodno mi posaljite na e-mail.
Znate koji je Smile

Ako ne znate, moj PM vam je uvijek otvoren Smile

Javorko

Posts : 694
Reputation : 46
Join date : 2014-05-24
Age : 39

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by bec Sun Aug 31, 2014 12:17 pm

girl1986 wrote:Ima li netko možda pitanja (s bivšeg foruma) s rokova unazad godine dana?  confused

Dohodovna elastičnost*, ravnoteža prema teoriji indiferencije*, monopolska diskriminacija 2. stupnja*, optimalan asortiman proizvodnje, ravnoteža multitvorničkog monopola*, unakrsna elastičnost potrošnje*, izvođenje 'd' iz krivulje PCC, reguliranje monopola porezima, ZPK*, cjenovna elastičnost potražnje, točka pokrića troškova*, ravnoteža poduzeća u kr u sk, ravnoteža poduzeća u uvjetima potpune konkurencije, Walrasova i Marshallova ravnoteža, model max. profita kao alternativna teorija poduzeća, Edgeworthov model, maksmin i minimaks strategija dupolista, potražnja za obilježjima, elastičnost ukupnih troškova*, model cjenovnog vodstva, teorija modernog portfelja, Hicksova metoda*, efekti promjene cijene inputa na output*, pregovaranje monopsoniste i monopoliste*, cjenovna elastičnost ponude, monopolska diskriminacija cijena 3. stupnja, troškovi proizvodnje u kr i geometrija odnosa, Cournotov model, kategorije dobara iz Engelove krivulje, indiferencija iz otkrivene preferencije, Chamberlinova analiza, Slutskyeva metoda, Stackelbergova analiza

Na žalost nemam označeno kako su pitanja po rokovima dolazila, ali možda nekom i ovako pomogne.
Pitanja sa zvjezdicom su se pojavila 2 ili više puta.
bec
bec

Posts : 14
Reputation : 1
Join date : 2014-08-13

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by girl1986 Mon Sep 01, 2014 6:16 am

bec wrote:
girl1986 wrote:Ima li netko možda pitanja (s bivšeg foruma) s rokova unazad godine dana?  confused

Dohodovna elastičnost*, ravnoteža prema teoriji indiferencije*, monopolska diskriminacija 2. stupnja*, optimalan asortiman proizvodnje, ravnoteža multitvorničkog monopola*, unakrsna elastičnost potrošnje*, izvođenje 'd' iz krivulje PCC, reguliranje monopola porezima, ZPK*, cjenovna elastičnost potražnje, točka pokrića troškova*, ravnoteža poduzeća u kr u sk, ravnoteža poduzeća u uvjetima potpune konkurencije, Walrasova i Marshallova ravnoteža, model max. profita kao alternativna teorija poduzeća, Edgeworthov model, maksmin i minimaks strategija dupolista, potražnja za obilježjima, elastičnost ukupnih troškova*, model cjenovnog vodstva, teorija modernog portfelja, Hicksova metoda*, efekti promjene cijene inputa na output*, pregovaranje monopsoniste i monopoliste*, cjenovna elastičnost ponude, monopolska diskriminacija cijena 3. stupnja, troškovi proizvodnje u kr i geometrija odnosa, Cournotov model, kategorije dobara iz Engelove krivulje, indiferencija iz otkrivene preferencije, Chamberlinova analiza, Slutskyeva metoda, Stackelbergova analiza

Na žalost nemam označeno kako su pitanja po rokovima dolazila, ali možda nekom i ovako pomogne.
Pitanja sa zvjezdicom su se pojavila 2 ili više puta.

hvalaaa! study

girl1986

Posts : 11
Reputation : 0
Join date : 2014-08-20

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by lukica0veliki Tue Sep 02, 2014 8:57 am

Na zadnja dva roka su bila optimalan asortiman proizvodnje, ravnoteža multitvorničkog monopola, unakrsna elastičnost potrošnje, izvođenje 'd' iz krivulje PCC, reguliranje monopola porezima, pa mozda ne budu na ovom roku.

Ne mogu se sjetit jos jednog pitanja. Mozda je to ovo ZPK, namem pojma kaj to znaci

lukica0veliki

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-09-02

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by bec Tue Sep 02, 2014 5:13 pm

lukica0veliki wrote:Na zadnja dva roka su bila optimalan asortiman proizvodnje, ravnoteža multitvorničkog monopola, unakrsna elastičnost potrošnje, izvođenje 'd' iz krivulje PCC, reguliranje monopola porezima, pa mozda ne budu na ovom roku.

Ne mogu se sjetit jos jednog pitanja. Mozda je to ovo ZPK, namem pojma kaj to znaci

*PZK
površina zajedničke korisnosti
bec
bec

Posts : 14
Reputation : 1
Join date : 2014-08-13

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by girl1986 Fri Sep 05, 2014 2:00 pm

hvala svima na pomoći! jel može netko tko je bio 04.09. na ispitu napisati koja pitanja su bila? study

girl1986

Posts : 11
Reputation : 0
Join date : 2014-08-20

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by AnnaLothsy Sun Sep 07, 2014 10:54 pm

Eliminacijska: elastičnost ukupnih troškova, ravnoteža m.k. u dugom roku, prevaljivanje poreza i alokacija

AnnaLothsy

Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2014-07-27

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by girl1986 Fri Sep 12, 2014 10:17 am

jel bio netko nedavno na komisiji (4. izlazak)? jel pita ako se prođe pismeni ili samo upiše ocjenu? affraid

girl1986

Posts : 11
Reputation : 0
Join date : 2014-08-20

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by V1989 Mon Sep 15, 2014 5:36 am

Na 1.roku eliminacijska u mojoj grupi su bila: elasticnost uk troskova, porez i alokacijski gubitak i ravnoteza poduzeca monopolisticke konkurencije u dugom roku! Od kratkih: 3 iznimke zakona potraznje, cijena zemlje, vrijednost granicnog proizvoda inputa a, TR i MR i p kada je Ed>1, uvjeti da bi trziste bilo efikasno, vrste aukcija, graf SRTC-LRTC, graf ravnoteze potrosaca po teoriji indiferencije, onaj graf za transferne cijene. Vise se ne mogu sjetit!

V1989

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-09-15

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by r555 Tue Sep 16, 2014 12:50 pm

I mene zanima da li ima usmenog na komisiji ako prodjes pismeni..

r555

Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2014-09-16

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by tomo26 Wed Sep 17, 2014 8:03 am

Prošle godine nekoliko kolega je prošlo pismeni dio ispita 4. put i profesor je samo upisao ocjenu, nije bilo dodatnog ispitivanja. Zanima me da li je i ove godine tako bilo na ranijim rokovima?? affraid

tomo26

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-17

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by AnnaLothsy Wed Sep 17, 2014 9:20 am

Ak prođeš pismeni sam ti upise ocjenu.

Jel netko isao 8. put? Idem sad 7. put a na uvidu prof je rekao da se ne pojavljujem s takvim ispitom na komisiji i da bi on razmislio kada bi prijavio 7. put

Zbrljala sam u esejskom jednu recenicu i sve mi je prekrizio No

AnnaLothsy

Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2014-07-27

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by tomo26 Wed Sep 17, 2014 9:40 am

Jel može netko napisati pitanja iz obje grupe koja su bila na zadnjem roku 15.09.2014. U jednoj grupi među eliminacijskim su bila: poslovna poluga i točka pokrića, PZK,... ako se netko sjeća trećeg pitanja i nešto od ovih 12 iz drugog dijela?

tomo26

Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2014-09-17

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by AnnaLothsy Tue Sep 30, 2014 9:00 am

Jel može netko napisati pitanja s dekanskog??

AnnaLothsy

Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2014-07-27

Back to top Go down

MIKROEKONOMIJA - BENIĆ Empty Re: MIKROEKONOMIJA - BENIĆ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum